Přihlaste se na stránky

Vyplňte prosím všechny údaje!

Přihlašovací údaje jsou neplatné!

Zapomněli jste heslo?

Zapomněli jste své heslo?

Zadejte svůj registrovaný e-mail, zašleme vám na něj odkaz, přes který si heslo jednoduše změníte.

Vyplňte prosím všechny údaje!

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!

Opravdu si přejete zrušit registraci?

Zrušením registrace budou odstraněny veškeré vaše osobní údaje. Nebudete se moci zúčastnit soutěže ani semináře.

Časté dotazy

Ptejte se, rádi vám odpovíme

Potřebujete upřesnit některé informace o soutěži? Využijte naše odpovědi na časté otázky. V případě, že jste na svou otázku nenašli odpověď, kontaktujte nás na info@rozjezdy.cz.

Podmínky účasti

Musím mít založené podnikání, abych se mohl do soutěže přihlásit?

Přihlásit se můžete, pokud máte zajímavý nápad, víte, jak jej konkrétně realizovat, a nejpozději do 30. června získáte živnostenské oprávnění.

Podnikám už přes rok, proč se nemohu do soutěže přihlásit?

Soutěž je svým zaměřením určena pro podnikatele, kteří plánují, nebo začínají podnikat, ne však déle než jeden rok. Rozhodující je doba, po kterou účastník soutěže podniká s novým nápadem. Tou dobou může být maximálně právě jeden rok. IČO tedy může mít déle.

Obecně tedy podmínkou je, aby soutěžící nepodnikal s přihlašovaným předmětem podnikání déle než rok nebo že své podnikání rozjede do šesti měsíců od vyhodnocení soutěže. To znamená, že nevadí, jestli v minulosti s jiným produktem nebo službou podnikal.

Mám místo podnikání v Hradci Králové, ale služby poskytuji nejvíce v Pardubickém kraji. Co rozhoduje o zařazení projektu?

V tomto případě o zařazení rozhoduje kraj, v němž převážně poskytujete své služby.

Mohu přihlásit do soutěže více projektů?

Do soutěže můžete přihlásit pouze jeden projekt. Máte-li víc nápadů, vyberte si ten nejlepší, který má největší ekonomický potenciál, a ten neváhejte přihlásit.

Zúčastnil jsem se minulých ročníků T-Mobile Rozjezdů. Mohu se letos přihlásit znovu?

Pokud nepodnikáte déle než rok a nejste vítězem některého z předcházejících ročníků, budeme rádi, že se soutěže zúčastníte. Můžete se přihlásit s novým nebo již dříve přihlášeným nápadem, který se vám podařilo oproti předchozímu projektu vylepšit.

Žiju v České republice, ale trvalé bydliště mám v cizině. Mohu se přihlásit?

V soutěži vítáme všechny zájemce. Nicméně přihlašovatel projektu musí mít trvalé bydliště na našem území a cizí státní příslušníci musí navíc doložit povolení k dlouhodobému pobytu.

Bydlím ve Středočeském kraji, ale provozovnu mám v Praze. Za který kraj mohu soutěžit?

Rozhodující je u fyzických osob místo podnikání a u právnických osob sídlo společnosti. Pokud tedy máte provozovnu v Praze, soutěžíte za Prahu.

Mám e-shop. Co rozhoduje o zařazení projektu do kraje?

Rozhodující je u fyzických osob místo podnikání a u právnických osob sídlo společnosti.

O soutěži

Komu je soutěž určena?

Soutěž T-Mobile Rozjezdy je určena pro všechny, kteří plánují podnikat, nebo kteří již podnikají ne déle než jeden rok. Rozhodující je doba, po kterou účastník soutěže podniká s novým nápadem. Tou dobou může být maximálně právě jeden rok. IČO tedy může mít déle.

S jakým projektem se mohu přihlásit?

Stačí mít zajímavý nápad a obchodní model, jak jej realizovat. Nezáleží na oboru podnikání, může se jednat třeba o jazykové kurzy, kavárnu, e-shop, software, aplikace, poradenství, galerii, fotografické služby, mateřskou školku, výrobu interiérových doplňků nebo levandulovou či včelí farmu.

Kdo je garantem soutěže?

Projekt organizuje T-Mobile Česká republika a.s.

Kdy se dozvím, zda jsem vyhrál/a?

Vítězové v jednotlivých krajích jsou oznámeni na regionálních vyhlášeních, jejichž součástí jsou i bezplatné semináře. O celostátním vítězi a vítězi on-line hlasování T-Mobile Rozjezdů se účastníci dozvědí na slavnostním celostátním vyhlášení výsledků soutěže.

Regionální semináře

Co mohu od seminářů očekávat?

Semináře jsou určeny pro ty, kteří plánují, nebo již začali, ne však déle než jeden rok, podnikat. Vedou je zkušení odborníci z oblasti marketingu, finančního řízení, komunikace na internetu a sociálních sítí nebo budování značky. Kromě toho budete mít možnost své projekty konzultovat, a získat tak jedinečnou zpětnou vazbu a užitečné rady. Seznámíte se i s ostatními začínajícími podnikateli ze svého regionu a dalšími zajímavými lidmi, s nimiž si budete moci vyměnit své zkušenosti.

Nemohu se zúčastnit semináře v našem kraji. Nebude to mít vliv na hodnocení mého projektu?

Semináře se konají v rámci regionálního vyhlášení výsledků soutěže v daném kraji, během něhož probíhá představování nejlepších projektů před porotou. To znamená, že pokud nebudete moci svůj projekt obhájit, může to mít vliv na vaše konečné umístění. Proto doporučujeme seminář nevynechat.

Záleží na tom, v jakém kraji se na seminář přihlásím?

Ano, záleží. Soutěžící se musí přihlásit na seminář v kraji, za který jejich projekt soutěží, tj. podle místa podnikání u OSVČ nebo sídla společnosti (u s.r.o.). Pokud se místo podnikání nebo sídlo společnosti neshodují s krajem, v němž soutěžící převážně poskytuje své služby, je třeba se přihlásit na seminář v kraji, kde nejvíce soutěžící poskytuje své služby. U soutěžících, kteří poskytují své služby po celé ČR, rozhoduje místo podnikání nebo sídlo společnosti. V případě nejasností, prosím, pište na info@rozjezdy.cz. Ostatní zájemci o bezplatný seminář se musí přihlásit přihlásit v kraji, kde mají bydliště, místo podnikání nebo sídlo společnosti.

Hodnocení projektů

Kdo hodnotí projekty a rozhoduje o vítězích?

Projekty hodnotí porota odborníků především na budování značky, finance, marketing, sociální sítě a IT. Je složená ze zástupců T-Mobile a partnerů soutěže.

Na celostátní úrovni navíc probíhá on-line hlasování, o jehož vítězi rozhoduje veřejnost. Do on-line hlasování postupují vítězové, kteří se umístili na 1.–3. místě v jednotlivých krajích. Cenu veřejnosti dostává projekt, který získal nejvíce hlasů.

Podle čeho porota projekty hodnotí?

Porota posuzuje projekty podle tří kritérií: originalita a inovativnost, obchodní model, tj. ekonomický potenciál a životaschopnost nápadu v praxi a kvalita zpracování projektu. Každý porotce může u každého z kritérií udělit 1–10 bodů, přičemž 10 je nejvíce. Kritériem hodnocení projektů postavených na technologickém řešení je účelnost, úroveň a kvalita technologie. Projekty stojící na odpovědném podnikání budou navíc hodnoceny dle míry jejich přínosu k udržitelnému rozvoji.

Technické problémy

Mám problém s vložením projektu. Na koho se můžu obrátit?

Nejdříve zkontrolujte, zda je v pořádku vaše internetové připojení, zda jste se registrovali na www.rozjezdy.cz a jste správně přihlášeni, nebo zkuste jiný internetový prohlížeč. Pokud jste problém nenašli, kontaktujte nás na e-mailové adrese info@rozjezdy.cz.

Nedostal jsem potvrzení o přijetí projektu. Jak mám postupovat?

Po uložení projektu a jeho odeslání dostanete do e-mailu potvrzení o přijetí přihlášky. Pokud jste toto potvrzení neobdržel/a, patrně došlo k přerušení internetového připojení nebo jiné chybě. Prosím, vraťte se na stránky, přihlaste se a svou přihlášku zkontrolujte. Pokud je uložená, mělo by stačit ji jen odeslat ještě jednou. Jestliže se i přesto vyskytuje nějaká chyba a e-mail potvrzující odeslání projektu jste neobdržel/a, kontaktujte nás na info@rozjezdy.cz.

I po odeslání projektu do soutěže budete mít svou přihlášku stále k dispozici k nahlédnutí ve svém uživatelském profilu. Pokud bychom od vás potřebovali cokoliv doplnit, budeme vás kontaktovat.